Akce pstruh 2020

admin
Site Admin

Re: Akce pstruh 2020

Příspěvek od admin » 26 dub 2020 08:32

No jde o to, že jsme po třech letech vysazování Vibertboxu do Ošetnice zjistili, že v tomto potoce nemáme úplně dobrou bilanci, co se týče úspěšnosti vykulení plůdku. Je to sice super potok co se týče úživnosti, ale už se nám druhý rok stalo, že při zvednutí hladiny dochází k zasypání krabic drobným štěrkem a lepivým bahnem. Nejspíš jde o to, že po vydatném dešti dojde k odplavení půdy z polí do potoka a ta nám to celé zalepí. Tak jsem uvažovali o využití hausbotu od p. Křesiny ve stejném potoce s tím, že při vhodné instalaci a kontrole ten nebude zanášen a rybky při vstřebání váčku vypustíme. Jedinou výhodou teda je, že by se neměla tak zanést, pak jsou ty nevýhody, jako častější kontrola, ruční vypuštění atd......

jirka

Příspěvek od jirka » 31 kvě 2020 11:55

Myslím si, že Vibertboxy jsou to pravé na záchranu potočáka, ten 1/4 roček asi není moc dobrý. Je příliš brzo vykulený v odchovnách a ve volné přírodě ještě není potrava. Snad se nám podaří vybudovat původní splavy a tůně na chovných tocích. Jako kluk jme stavěli různé splavy jak oživot. Nebyly moc dokonalé a proto nevydržely dlouho.

RAL

Příspěvek od RAL » 01 čer 2020 06:45

Už docela dlouho vysazujī 1/4 a musím říct, že je to pořád jeden z lepších způsobů vysazovani nezavrhuji viberboxy jsem rád a doufám, že to bude pokračovat ale taky mají trhliny a co ty druhé chovné potoky?Já na jaře výsadní 1/4 do chovného a na podzim je ho tam habaděj nemá problém se aklimatizovat problém je zima málo vody, úkrytu chybí tůně a ti predátoři.Nevīm jestli každý má trochu přehled jak to na takových potocích vypadá kdo nic nedělá nic nezkazí a jestli tam nebudeme dávat drobotinu tak tam nic nebude .Proto si myslím že to je správný směr vibertboxy+1/4 .Každý spomínaná na staré časy jak bylo ryb a proto dělejme něco pro to a ne nadávat že 1/4 se nehodí chtĕlo by to ještě zdvojnásobit vysazovani nebo ztrojnásobit .Jsme přece pstruhová organizace.

Odpovědět